Nissnikun koulun henkilökunta ja yhteystiedot

Luokat 1-9, lisäopetus ja valmistava opetus
Masalantie 268, 02430 Masala

Rehtori Maarit Ritakallio puh. 040 723 6174
maarit.ritakallio(ät)kirkkonummi.fi

Apulaisrehtori Heidi Ikonen puh 040 126 9557 luokat 1-6
Apulaisrehtori Saana Luotonen puh 040 126 9345 luokat 7-10

Opettajienhuone 1-6 lk ja valmistava opetus 040 126 9334
Opettajienhuone 7-10 lk ja lisäopetus 040 126 9347, 040 126 9348
Opettajienhuoneen numeroihin ei voi jättää puhe-tai tekstiviestejä.

Koulusihteeri Niina Paavilainen puh 040 126 9341

Opinto-ohjaaja Markus Rehèll puh 040 126 9342
Opinto-ohjaaja Reet Rusi puh 040 584 9743 

Erityisopettaja (alakoulu) Heli Tahvanainen puh 040 126 9393
Erityisopettaja (yläkoulu) Tiina Siivonen puh 040 126 9681

Koulukuraattori Maria Harju puh 040 126 9666
Koulupsykologi Maria Tuomisto puh 040 126 9749

Kouluterveydenhoitaja Minna Ekfors puh. 050 414 1297

Vahtimestari Marita Hedberg (päivisin) 040 568 9926
Vahtimestari Annette Ekblad (iltaisin) 040 750 9846
Huoltomies Janne Lahtela 040 729 0847

Keittiö: Gun Westerholm, Kartanonrannan keittiö, 040 1269 284, 040 1269 285
Nissnikun keittiö: 040 126 9291
Siivous: Anne Laurila 040 540 4793

Nissnikun koulun hammashoitola, keskitetty ajanvaraus klo 8-11 ja 12-14 puh. 09 296 832 69

Opettajat tavoittaa parhaiten lähettämällä heille sähköpostia etunimi.sukunimi(ät)kirkkonummi.fi tai käyttämällä Wilma-reissuvihkoa.

Opettajat

Aalto Anne AALAN venäjä, ruotsi 7B
Acosta Lara Jairo ACOJA espanja
Ahokas Jaana AHOJA luokanopettaja 1.-2. lk Oravat
Auno Marianne AUNMA biologia, maantieto, terveystieto 7E
El Morabit Marianne ELMMA resurssiopettaja
Gummerus Annika GUMAN käsityö
Haapakangas Eeva HAAEE matematiikka, tvt
Hakonen Mikko HAKMI matematiikka, fysiikka, kemia, tvt 8A
Huttu-Hiltunen Maija HUTMA äidinkieli ja kirjallisuus 7D
Ikonen Heidi IKOHE luokanopettaja 3.-4. lk Mäyrät
Johansson Jenni JOHJE erityisopetus 7. lk
Kaitera Pia KAIPI luokanopettaja 1.-2. lk Jänikset
Kajava Maiju* KAJMA luokanopettaja
Kantola Kimmo KANKI luokanopettaja 5.-6. lk Laamat
Karkulahti April KARAP biologia, maantieto, terveystieto 8F
Kaski Mirjami* KASMI englanti, ruotsi
Kaukinen Anne KAUAN matematiikka, fysiikka, kemia, tvt 9C
Kauppinen Anna-Maija KAUAM luokanopettaja 1.-2. lk Jänikset
Kelloniemi Riikka KELRI elämankatsomustieto, uskonto, historia 7F
Khalil Saana* KHASA luokanopettaja
Kiihamäki Pontus KIIPO liikunta
Kinkki Markku KINMA ortodoksinen uskonto
Kokki Jaana KOKJA luokanopettaja 5.-6. lk Lumikot
Koponen Jouni* KOPJO matematiikka, fysiikka, kemia, tvt
Kuittinen Ilona KUIIL matematiikka, fysiikka, kemia 7C
Kupila Jari KUPJA erityisopetus 9. lk
Kähkönen Pirita* KÄHPI luokanopettaja
Lappalainen Pauliina LAPPA luokanopettaja 3.-4. lk Huuhkajat
Leivo-Kankkunen Heidi LEIHE luokanopettaja 5.-6. lk Lumikot
Lindholm Johanna LINJO äidinkieli ja kirjallisuus 9E
Lindqvist Nina LINNI luokanopettaja 1.-2. lk Oravat
Luhtasaari Anna-Kaisa* LUHAN erityisopetus
Luotonen Saana LUOSA matematiikka, fysiikka, kemia
Lähdeniemi Reetta LÄHRE luokanopettaja valmistavaopetus
Merelli Laura MERLA elämankatsomustieto, uskonto, historia
Myllyveräjä Outi MYLOU liikunta
Mäkelä Maija* MÄKMA biologia, maantieto
Nieminen Anni NIEAN englanti, ranska 9A
Norrman Vera NORVE englanti
Nukari Ilona NUKIL käsityö lisäopetus
Orjatsalo Teemu ORJTE matematiikka, fysiikka, kemia, tvt 7A
Paloniemi Jukka-Pekka* PALJU luokanopettaja
Parviainen Hanna PARHA kuvataide
Pispa Karoliina PISKA luokanopettaja 3.-4. lk Huuhkajat
Puhakka Mikko PUHMI luokanopettaja 5.-6. lk Laamat
Pusa Arja PUSAR englanti
Rasmussen Laura* RASLA englanti, ranska
Rehèll Markus REHMA opinto-ohjaus
Repomäki Anu REPAN suomi toisena kielenä
Ritakallio Maarit RITMA rehtori
Rusi Jarkko RUSJA käsityö
Rusi Reet RUSRE opinto-ohjaus
Sailo Outi SAIOU kotitalous
Sateila Mikko SATMI musiikki
Siivonen Tiina SIITI erityisopetus
Sotamaa Silja SOTSI suomi toisena kielenä 8E
Tahvanainen Heli TAHHE erityisopetus
Tahvanainen Iida-Maria TAHII matematiikka, fysiikka, kemia 9D
Tarkiainen Tiina TARTI äidinkieli ja kirjallisuus 8C
Tarvainen Laura TARLA uskonto, historia, yhteiskuntaoppi 8D
Thil Marianna THIMA erityisopetus 3.-4. lk Mäyrät
Tiirikainen Miia TIIMI ruotsi, saksa 9F
Tulomäki Leena TULLE englanti, ruotsi 8B
Viitanen Riikka VIIRI biologia, maantieto, terveystieto 8G
Vormisto Minna VORMI erityisluokanopettaja 1.-2. lk Ketut
Vuorela Matti VUOMA erityisluokanopettaja 8. lk
Vähäsoini Maria VÄHMA kotitalous
Äijö Petri ÄIJPE historia, yhteiskuntaoppi, uskonto, mk 9B
* virkavapaa

Koulunkäynninohjaajat

Hermansson Svetlana
Jouini Semi
Kosonen Rami
Orrström Jenna
Palmu Sofia
Pulkkinen Tiina
Sipilä Nooa
Soini Teemu
Turkia Milja
Viljanen Heli


Nissnikun koulu

- OPPIMISEN ILOA, SUURIA UNELMIA!
TOISIA KANNUSTAEN, YMPÄRISTÖÄ KUNNIOITTAEN,
YHDESSÄ SEN TEEMME!