Nissnikun koulun henkilökunta ja yhteystiedot

Luokat 1-9 ja valmistava opetus
Masalantie 268, 02430 Masala

Rehtori Maarit Ritakallio 040 723 6174
maarit.ritakallio(ät)kirkkonummi.fi

Apulaisrehtori Heidi Ikonen 040 126 9557 luokat 1-6
Apulaisrehtori Saana Luotonen 040 126 9345 luokat 7-9

Opettajienhuone 1.-6. lk ja valmistava opetus 040 126 9334
Opettajienhuone 7.-9. lk 040 126 9347, 040 126 9348
Opettajienhuoneen numeroihin ei voi jättää puhe-tai tekstiviestejä.

Koulusihteeri Niina Paavilainen 040 126 9341

Opinto-ohjaaja Markus Rehèll 040 126 9342
Opinto-ohjaaja Reet Rusi 040 584 9743
Opinto-ohjaaja Lasse Nieminen 040 578 2424

Erityisopettaja (alakoulu) Heli Tahvanainen 040 126 9393
Erityisopettaja (yläkoulu) Vera Norrman 040 1269 681

Koulukuraattori Maria Harju 040 126 9666 (etunimi.sukunimi@luvn.fi)
Koulupsykologi Konstantin Olli 040 126 9749

Kouluterveydenhoitaja Minna Ekfors 050 414 1297 (etunimi.sukunimi@luvn.fi)
Kouluterveydenhoitaja Hanna Tammelin 040 126 9636 (etunimi.sukunimi@luvn.fi)

Koulunuorisotyöntekijä Linda Härkönen 040 729 1243

Vahtimestari Marita Hedberg (päivisin) 040 568 9926
Vahtimestari Annette Ekblad (iltaisin) 040 750 9846
Huoltomies Janne Lahtela 040 729 0847

Keittiö: Gun Westerholm, Kartanonrannan keittiö, 040 1269 284, 040 1269 285
Nissnikun keittiö: 040 126 9291
Siivous: Anne Laurila 040 540 4793

Nissnikun koulun hammashoitola, keskitetty ajanvaraus klo 8-11 ja 12-14 puh. 09 296 832 69

Opettajat tavoittaa parhaiten lähettämällä heille sähköpostia etunimi.sukunimi(ät)kirkkonummi.fi tai käyttämällä Wilma-reissuvihkoa.

Opettajat

Aalto Anne AALAN venäjä, ruotsi 9B
Ahokas Jaana AHOJA luokanopettaja 1.-2. lk Oravat
Auno Marianne AUNMA biologia, maantieto 9E
Deyneko Natalia DENA oman äidinkielen opettaja, venäjä
El Morabit Marianne ELMMA resurssiopettaja
Gummerus Annika GUMAN käsityö
Haapakangas Eeva HAAEE matematiikka, tvt 8A
Hakonen Mikko HAKMI matematiikka, fysiikka, kemia, tvt 7E
Halonen Elina HALEL liikunta, terveystieto 7A
Ikonen Heidi IKOHE luokanopettaja 3.-4. lk Mäyrät
Johansson Jenni JOHJE erityisluokanopettaja 9. lk
Kajava Maiju KAJMA luokanopettaja 3.-4. lk Huuhkajat
Kanerva Emilia KANEM matematiikka, fysiikka, kemia
Kantola Kimmo KANKI luokanopettaja, liikunta 5. lk Laamat
Karell Laura KARLA luokanopettaja 1.-2. lk Jänikset
Kaski Mirjami KASMI englanti, ruotsi 9C
Kaukinen Anne KAUAN matematiikka, fysiikka, kemia, tvt 8E
Kiehelä Alina KIEAL englanti, espanja 8C
Kiihamäki Pontus KIIPO liikunta
Kinkki Markku KINMA ortodoksinen uskonto
Laine Susanna LAISU espanja, resurssiopettaja
Lehtikangas Anni LEHAN elämankatsomustieto, resurssiopetus
Lindholm Johanna LINJO äidinkieli ja kirjallisuus 7D
Lindqvist Nina LINNI luokanopettaja 1.-2. lk Oravat
Luhtasaari Anna-Kaisa LUHAN erityisluokanopettaja 7. lk
Luotonen Saana LUOSA matematiikka, fysiikka, kemia
Lähdeniemi Reetta LÄHRE luokanopettaja valmistava opetus
Merelli Laura MERLA uskonto, historia, yhteiskuntaoppi, musiikki, yrittäjyys 9D
Miettinen Iina MIEII äidinkieli ja kirjallisuus 8F
Myllyveräjä Outi MYLOU liikunta
Mäkelä Maija MÄKMA biologia, maantieto
Niemi Karoliina NIEKA käsityö
Nieminen Lasse NIELA opinto-ohjaus
Norrman Vera NORVE erityisopetus
Orjatsalo Teemu ORJTE matematiikka, fysiikka, kemia, tvt, mediakasvatus 9A
Paloniemi Jukka-Pekka PALJU luokanopettaja 3.-4. lk Huuhkajat
Parviainen Hanna PARHA kuvataide
Perovuo Joel PERJO erityisluokanopettaja 4.-6. lk
Pispa Karoliina PISKA luokanopettaja 6. lk Lumikot
Puhakka Mikko PUHMI luokanopettaja, liikunta 5. lk Laamat
Pusa Arja PUSAR englanti
Rasmussen Laura RASLA englanti, ranska 9F
Rehéll Markus REHMA opinto-ohjaus
Repomäki Anu REPAN suomi toisena kielenä
Ritakallio Maarit RITMA rehtori
Ronni Elina RONEL luokanopettaja 1.-2. lk Jänikset
Rusi Jarkko RUSJA käsityö
Rusi Reet RUSRE opinto-ohjaus
Sailo Outi SAIOU kotitalous
Sateila Mikko SATMI musiikki
Sotamaa Silja SOTSI äidinkieli ja kirjallisuus, suomi toisena kielenä 8D
Tahvanainen Heli TAHHE erityisopetus
Tarkiainen Tiina TARTI äidinkieli ja kirjallisuus 7C
Tarvainen Laura TARLA uskonto, historia, yhteiskuntaoppi 7F
Thil Marianna THIMA erityisluokanopettaja 3.-4. lk Mäyrät
Tiirikainen Miia TIIMI ruotsi, saksa
Tulomäki Leena TULLE englanti, ruotsi 7B
Vormisto Minna VORMI erityisluokanopettaja 1.-2. lk Ketut
Vuorela Matti VUOMA erityisluokanopettaja 8. lk
Vähäsoini Maria VÄHMA kotitalous
Äijö Petri ÄIJPE historia, yhteiskuntaoppi, uskonto, mediakasvatus 8B

Koulunkäynninohjaajat

Kosonen Rami
Larsen Lotta
Miettinen Satu
Müller Ria
Paavilainen Saara
Valtonen Mikael
Viljanen Heli
Vuokko Vilma


Nissnikun koulu

- OPPIMISEN ILOA, SUURIA UNELMIA!
TOISIA KANNUSTAEN, YMPÄRISTÖÄ KUNNIOITTAEN,
YHDESSÄ SEN TEEMME!