Kunnanvaltuutetut 2021-2025

Puheenjohtajat

Puheenjohtaja Anders Adlercreutz RKP
I varapuheenjohtaja Reetta Hyvärinen Vihr.
II varapuheenjohtaja Aku Leijala ProK

Kokoomus

Varavaltuutetut vaalituloksen mukaan kok+kd
Timo Haapaniemi 1. Hannu Valtanen
Anna Sahiluoma 2. Leena Virkki
Matti Kaurila 3. Heidi Castrén
Jani Ekman 4. Maija Jäntti
Urho Blom, ryhmäpj. 5. Hilkka-Maija Katajisto
Marko Kari 6. Sara Brax
Kim Åström 7. Tommi Saranpää
Antti Karkola 8. Juha Oksanen
Jussi Määttä 9. Pirjo Salmi (kd)
Ulla Seppälä 10. Stefan Törnqvist
Liisa Kosonen 11. Heljä Järä-Isotalo (kd)
Kari Virtanen 12. Sanna Andersén

Vihreä liitto

Varavaltuutetut vaalituloksen mukaan
Markus Myllyniemi, ryhmäpj. 1. Nina Bogatenko
Saara Huhmarniemi 2. Miisa  Jeremejew
Reetta Hyvärinen 3. Irja Kekkonen
Sanni Jäppinen 4. Anna-Mari Toikka
Ronja Karkinen 5. Paula Oittinen
Krista Petäjäjärvi 6. Henri Annila
Maarit Orko 7. Pietari Vuorensola
Elina Kärkimaa 8. Anja Presnukhina

Pro Kirkkonummi (yl)

Varavaltuutetut vaalituloksen mukaan yl
Antti Kilappa 1. Pekka Sinisalo
Minna Hakapää 2. Anni-Mari Syväniemi
Aku Leijala 3. Pertti Panula
Noora Piili 4. Elina Utriainen
Antti Salonen, ryhmäpj. 5. Outi Saloranta-Eriksson

RKP

Varavaltuutetut vaalituloksen mukaan
Anders Adlercreutz 1. Patrik Lundell
Ulf Kjerin, ryhmäpj. 2. Matilda Björkqvist
Carl-Johan Kajanti 3. Linda Basilier
Anna Aintila 4. Jenny Mäkinen
Josephine Frimodig 5. Jenny Snellman
Tony Björk 6. Miika Engström
Kim Liljequist 7. Emil Strandell
Kim Männikkö 8. Petra Ekberg-Kontula
Hans Hedberg 9. Niklas Sillman
Martin Valtonen 10. Kent Jensen von Schulmann
Stefan Gustafsson 11. Greger Englund
Jerri Kämpe-Hellenius 12. Peter Sundelin

Kristillisdemokraatit

-

Perussuomalaiset

Varavaltuutetut vaalituloksen mukaan
 
Riikka Purra 1. Arttu Lankinen
Piia Aallonharja, ryhmäpj. 2. Jani Kähkönen
Anneli Granström 3. Aleksander Polkko (Kirkkonummen VKK, ryhmäpj.)
Johanna Järvinen 4. Heikki Nurmela (Kirkkonummen VKK)
Ville Salminen 5. Mikko Elfving (Kirnu ry)
6. Baki Xhafa
7. Leena Salomaa

Kirnu ry

Jukka Ylikoski, ryhmäpj.

Kirkkonummen VKK (Valta kuuluu Kansalle)

Martin Honkanen

SDP

Varavaltuutetut vaalituloksen mukaan
Ari Harinen 1. Katja Juuti
Sini Felipe, ryhmäpj. 2. Pekka Oksanen
Johanna Fleming 3. Pekka Jäppinen
Tuovi Ronkainen 4. Ulvija Jabbarova
Tero Suominen 5. Viveca Lahti

Keskusta

Varavaltuutetut vaalituloksen mukaan
Marjut Frantsi-Lankia, ryhmäpj. 1. Eero Lankia
2. Sari Haapasaari

Vasemmistoliitto

Varavaltuutetut vaalituloksen mukaan
Katja Ylisiurua, ryhmäpj. 1. Teija Virtamo-Tiiska
2. Kati Kaihlaranta