Kokouskalenteri

2020

Toukokuu

4.5. Kunnanhallitus 16.30
6.5. Henkilöstöjaosto 17.00
6.5. Perusturvajaosto 17.30
lisätty 6.5. Ruotsinkielinen varhaiskasvatus- ja opetuslautakunta 17.30
6.5. Tarkastuslautakunta 18.00
11.5. Kunnanhallitus 17.30
13.5. Sivistys- ja vapaa-aikalautakunta 17.00
14.5. Perusturvalautakunta 17.30
19.5. Nuorisovaltuusto 17.30
peruttu 20.5. Palvelutuotannon lautakunta 17.00
siirretty 20.5. Kirkkonummen Vesi -liikelaitoksen johtokunta 16.30
25.5. Kirkkonummen Vesi -liikelaitoksen johtokunta 16.30
25.5.  Kunnanvaltuusto 18.00
26.5. Rakennus- ja ympäristölautakunta 17.00
27.5. Suomenkielinen varhaiskasvatus- ja opetuslautakunta 17.00
28.5. Yhdyskuntatekniikan lautakunta 17.00

Kesäkuu

1.6. Kunnanhallitus 16.30
2.6. Kuntakehitysjaosto 17.00
3.6. Sivistys- ja vapaa-aikalautakunta 17.00
peruttu 8.6. Kunnanhallitus 16.30
lisätty 9.6. Suomenkielinen varhaiskasvatus- ja opetuslautakunta 17.00
lisätty 10.6. Kirkkonummen Vesi -liikelaitoksen johtokunta 16.30
10.6. Ruotsinkielinen varhaiskasvatus- ja opetuslautakunta 17.30
10.6. Palvelutuotannon lautakunta 17.00
11.6. Keskusvaalilautakunta 17.00
11.6. Perusturvalautakunta 17.30
15.6. Kunnanhallitus  16.30
16.6. Yhdyskuntatekniikan lautakunta 17.00
16.6. Rakennus- ja ympäristölautakunta 17.00
siirretty 17.6. Palvelutuotannon lautakunta 17.00
22.6. Kunnanhallitus 16.30
23.6. Nuorisovaltuusto 17.30
29.6. Kunnanvaltuusto 18.00
varapäivä 30.6. Kunnanhallitus 16.30

Heinäkuu

Elokuu

10.8. Kunnanhallitus 16.30
19.8. Sivistys- ja vapaa-aikalautakunta 17.00

19.8. Kirkkonummen Vesi -liikelaitoksen johtokunta

16.30

20.8. Keskusvaalilautakunta 17.00
20.8. Yhdyskuntatekniikan lautakunta 17.00
24.8. Kunnanhallitus 16.30
25.8. Nuorisovaltuusto 17.30
26.8. Suomenkielinen varhaiskasvatus- ja opetuslautakunta 17.00
26.8. Palvelutuotannon lautakunta 17.00
27.8. Tarkastuslautakunta 18.00
27.8. Yhdyskuntatekniikan lautakunta 17.00
27.8. Perusturvalautakunta 17.30
31.8. Kunnanvaltuusto 18.00

Syyskuu

2.9. Ruotsinkielinen varhaiskasvatus- ja opetuslautakunta 17.30
7.9. Kunnanhallitus 16.30
14.9. Kunnanhallitus 16.30
17.9. Perusturvalautakunta 17.30
17.9. Yhdyskuntatekniikan lautakunta 17.00
siirretty 21.9. Kunnanhallitus 16.30
ylimääräinen 21.9.  Kunnanvaltuusto 18.00
23.9. Sivistys- ja vapaa-aikalautakunta 17.00
23.9. Kirkkonummen Vesi -liikelaitoksen johtokunta 16.30
23.9. Palvelutuotannon lautakunta 17.00
28.9. Kunnanhallitus 16.30
29.9. Nuorisovaltuusto 17.30
30.9. Suomenkielinen varhaiskasvatus- ja opetuslautakunta 17.00

Lokakuu

5.10. Kunnanvaltuusto 18.00
7.10. Ruotsinkielinen varhaiskasvatus- ja opetuslautakunta 17.30
8.10. Perusturvalautakunta 17.30
12.10. Kunnanhallitus 16.30
21.10. Sivistys- ja vapaa-aikalautakunta 17.00
21.10. Kirkkonummen Vesi -liikelaitoksen johtokunta 16.30
22.10. Yhdyskuntatekniikan lautakunta 17.00
26.10. Kunnanhallitus 16.30
27.10. Nuorisovaltuusto 17.30
28.10 Palvelutuotannon lautakunta 17.00
28.10. Suomenkielinen varhaiskasvatus- ja opetuslautakunta 17.00

Marraskuu

2.11. Kunnanhallitus 16.30
4.11. Ruotsinkielinen varhaiskasvatus- ja opetuslautakunta 17.30
5.11. Perusturvalautakunta 17.30
9.11. Kunnanvaltuusto 18.00
16.11. Kunnanhallitus 16.30
18.11. Kirkkonummen Vesi -liikelaitoksen johtokunta 16.30
19.11. Yhdyskuntatekniikan lautakunta 17.00
24.11. Nuorisovaltuusto 17.30
25.11. Palvelutuotannon lautakunta 17.00
30.11. Kunnanhallitus 16.30

Joulukuu

2.12. Sivistys- ja vapaa-aikalautakunta 17.00
7.12. Kunnanhallitus 16.30
9.12. Suomenkielinen varhaiskasvatus- ja opetuslautakunta 17.00
10.12. Perusturvalautakunta 17.30
10.12. Yhdyskuntatekniikan lautakunta 17.00
14.12. Kunnanvaltuusto 18.00
15.12. Nuorisovaltuusto 17.30
16.12. Ruotsinkielinen varhaiskasvatus- ja opetuslautakunta 17.30
16.12. Kirkkonummen Vesi -liikelaitoksen johtokunta 16.30
16.12. Palvelutuotannon lautakunta 17.00
21.12. Kunnanhallitus 16.30


Kokouspäivien muutokset ovat mahdollisia.