Kirkkonummen nuorisovaltuustovaalit käydään 19.-23.9.2017

05.09.2017 10:12

Kategoria: Info, asiointi, päätöksenteko ja hallinto Nuoret Vapaa-aika

Kaikilla kirkkonummelaisilla vuosina 1999-2004 –syntyneillä nuorilla on oikeus äänestää nuorisovaltuustovaaleissa, äänioikeutettuja on yhteensä 3350. Nuorisovaltuustovaaleihin asettui ehdolle 44 nuorta eri puolilta Kirkkonummea, joista 13 eniten ääniä saanutta nuorta valitaan nuorisovaltuustoon kaksivuotiselle toimintakaudelle.

Äänestysajat ja –paikat:

Ti 19.9. Oma koulu tai oppilaitos Kirkkonummella (Kirkkoharjun koulu, Nissnikun koulu, Papinmäen koulu, Veikkolan koulu, Winellska skolan, Kyrkslätts gymnasium, Porkkalan lukio, Omnia Kirkkonummen toimipiste)

Jos on poissa oman koulunsa äänestyspäivänä tai ei opiskele Kirkkonummella:

Ke 20.9. Masalan nuorisotalo (Sundsbergintie 1) klo 17.30-21.00

Pe 22.9. Veikkolan nuorisotila (Koskentie 3) klo 17.30-21.00

La 23.9. Luckan i Kyrkslätt (Saloviuksentie 3) klo 13.00-17.00

Nuorisovaltuustovaalien ehdokkaat:

2 Virtanen Onni, Kirkkoharjun koulu
3 Jokinen Akseli, Veikkolan koulu
4 Nerg Jami, Papinmäen koulu
5 Kiviniemi Akseli, Omnia Kirkkonummen toimipiste
6 Välimäki Oskari, Nissnikun koulu
7 Ahola Venla, Kirkkoharjun koulu
8 Ojala Eelis, Veikkolan koulu
9 Ilvespakka Jenna, Kirkkoharjun koulu
10 Harju Aava, Kirkkoharjun koulu
11 Lavi Saga, Ei koulussa Kirkkonummella / Kuninkaantien lukio
12 Lehtamo Sirkku, Veikkolan koulu
13 Selänne Joni, Nissnikun koulu
14 Raci Majlinda, Kirkkoharjun koulu
15 Lamminmäki Venla, Veikkolan koulu
16 Hiippala Saku, Nissnikun koulu
17 Heiniö Larissa, Kirkkoharjun koulu
18 Salomaa Ellen, Winellska skolan
19 Alppi Emma, Nissnikun koulu
20 Rehn Ville, Porkkalan lukio
21 Nenonen Ville, Veikkolan koulu
22 Karppanen Joanna, Nissnikun koulu
23 Saranpää Aapo, Kirkkoharjun koulu
24 Kari Sinna, Kirkkoharjun koulu
25 Kannisto Sarah, Kirkkoharjun koulu
26 Lundell Rasmus, Winellska skolan
27 Ernst Alli, Kirkkoharjun koulu
28 Lehtonen Vivi, Winellska skolan
29 Leiste Olivia, Kirkkoharjun koulu
30 Paajes Emil, Winellska skolan
31 Puisto Tiia, Nissnikun koulu
32 Castren Matilda, Winellska skolan
33 Jabbarli Aylin, Kirkkoharjun koulu
34 Lavi Mihret, Kirkkoharjun koulu
35 Jämsä Emil, Kirkkoharjun koulu
36 Määttä Konsta, Veikkolan koulu
37 Leskinen Arttu, Porkkalan lukio
38 Backman Joanna, Kirkkoharjun koulu
39 Klippi Kaisa, Kirkkoharjun koulu
40 Obrey Affi, Winellska skolan
41 Pihlström Aleksi, Omnia Kirkkonummen toimipiste
42 Berende Robin, Veikkolan koulu
43 Davis-Kerppola Elena, Kirkkoharjun koulu
44 Skog Rosa, Omnia Kirkkonummen toimipiste
45 Presnukhina Anna, Ei koulussa Kirkkonummella / Etelä-Tapiolan lukio

Lisätietoa Nuorisovaltuustosta >>

Valtuustosali