Ilmoittautuminen ohjattuun liikuntaan alkaa torstaina 15.8. klo 9.00
Kategoria: Nuoriso- ja liikuntapalvelut
Syyskuusta lähtien valikoimassa on mm. monipuolisia vesijumppia työikäisille ja senioreille, uimakouluja erityislapsille sekä saliliikuntaa ja kuntosaliryhmiä senioreille. Voit selata tarjontaamme kausiesitteestämme. Painettua kausiesitettä on saatavilla 7.8. alkaen uimahallilta, kunnantalon palvelupisteestä ja kirjastoista. Ohjatut liikuntaryhmät löydät myös internetsivuiltamme.
Ilmoittautuminen ohjattuun liikuntaan alkaa torstaina klo 9.00 sähköisessä ilmoittautumisjärjestelmässä osoitteessa www.kuntapalvelut.fi/kirkkonummi tai puhelimitse 040 126 9495, 040 561 2203, 040 563 4317 ja 040 779 4971. Emme ota vastaan tekstiviestillä tai vastaajaviestillä jätettyjä ilmoittautumisia. Huomioittehan, että työikäisten vesiliikuntakortilla toimiviin ryhmiin ei tarvitse ilmoittautua ennakkoon.
Kansalaisopiston järjestämän kurssitoiminnan löydät täältä.
Peruutusehdot
Voit peruuttaa liikuntakurssin 21 päivää ilmoittautumisen jälkeen soittamalla toimistollemme p. 040 126 9404. Tämän jälkeen kurssin voi peruuttaa lääkärintodistuksella, muutoin veloitamme täyden osallistumismaksun.
Ohjatun liikunnan järjestää
Nuoriso- ja liikuntapalvelut
Lisätietoa
Toimistostamme p. 040 126 9404.