Kirjastojen aukiolot ja yhteystiedot

Pääkirjasto

Aikuisten osasto ja pienten lasten kirjat
Tallinmäki 2
02400 Kirkkonummi
puh. 09 2967 2467
kirjasto@kirkkonummi.fi
Pääkirjasto kartalla

Aukiolot vappuna:
ti 30.4. auki 9–15
ke 1.5. suljettu
Hauskaa vappua!

Avoinna:
ma–pe 9–20
la 9–15

Vahtimestari
puh. 040 126 9395

Aikuisten osasto
Osastonjohtaja Carola Sundström
puh. 040 126 9398
carola.sundstrom@kirkkonummi.fi

Mesta

Lasten- ja nuortenosasto
Kirkkotallintie 2
02400 Kirkkonummi
puh. 040 126 9458
Mesta kartalla

Aukiolot vappuna:
ti 30.4. auki 9–15
ke 1.5. suljettu
Hauskaa vappua!

Avoinna:
ma–pe 9–20
la 9–15

Lasten ja nuorten osasto
Informaatikko Pia Rahikainen
puh. 040 126 9696
pia.rahikainen@kirkkonummi.fi

Ruotsinkieliset lasten- ja nuortenkirjastopalvelut
Kirjastonhoitaja Anu Tarvainen
puh. 040 126 9697
anu.tarvainen@kirkkonummi.fi

Media ja musiikki
Erikoiskirjastonhoitaja Jyrki Valto
puh. 040 126 9400
jyrki.valto@kirkkonummi.fi

Masalan kirjasto

Sundsbergintie 1
02430 Masala
puh. 09 2967 2137
masalan.kirjasto@kirkkonummi.fi
Masalan kirjasto kartalla

HUOM! Masalan kirjasto on toistaiseksi suljettu, koska kirjastoon asennetaan omatoimitekniikka.

Erikoiskirjastonhoitaja Jaana Heimo
puh. 040 126 9392
jaana.heimo@kirkkonummi.fi

Veikkolan kirjasto

Allastie 6
02880 Veikkola
puh. 09 2967 2100
veikkolan.kirjasto@kirkkonummi.fi
Veikkolan kirjasto kartalla

Aukiolot vappuna:
ti 30.4. auki 10–15
ke 1.5. suljettu
Hauskaa vappua!

Avoinna:
ma 14–20
ti, to 14–19
ke, pe, la 10–15

vs. kirjastonjohtaja Saara Leppäsalko
puh. 040 126 9123
saara.leppasalko@kirkkonummi.fi

Kirjastoauto Ella

Munkinmäentie 9
02400 Kirkkonummi
puh. 040 516 4899
kirjastoauto@kirkkonummi.fi

Kirjastoauton pysäkit kartalla
Ehdota pysäkkiä kirjastoautolle

Kirjastoauton iltareittien aikataulu (pdf)

Kirjastoauton koulu- ja päiväkotien aikataulu (pdf)

Kirjastoauto ja suomenkieliset lastenkirjastopalvelut
Kirjastonhoitaja Sanna Pääkkö
puh. 040 126 9460
sanna.paakko@kirkkonummi.fi

Aukiolot aattojen ja juhlapyhien yhteydessä (pdf)

Hallinto ja hankinta

Munkinmäentie 9
02400 Kirkkonummi
Hallinto ja hankinta kartalla

Kirjastotoimenjohtaja Margareta Kull-Poutanen
puh. 050 577 4799
margareta.kull-poutanen@kirkkonummi.fi

Toimisto
puh. 040 126 9396

Hankinta
Osastonjohtaja Maaret Teppo
puh. 040 126 9394
maaret.teppo@kirkkonummi.fi


Pääkirjasto kartalla


Mesta kartalla


Masalan kirjasto kartalla


Veikkolan kirjasto kartalla


Kirjastoauto Ellan pysäkit kartalla