Kirjastojen aukiolot ja yhteystiedot

Pääkirjasto

Aikuisten osasto ja pienten lasten kirjat
Tallinmäki 2
02400 Kirkkonummi
Puh. 09 2967 2467
kirjasto@kirkkonummi.fi
Pääkirjasto kartalla

Avoinna:
ma–pe 9–20
la 9–15

Vahtimestari
Puh. 040 126 9395

Aikuisten osasto
Osastonjohtaja Carola Sundström
Puh. 040 126 9398
carola.sundstrom@kirkkonummi.fi

Mesta

Lasten- ja nuortenosasto
Kirkkotallintie 2
02400 Kirkkonummi
Puh. 040 126 9458
Mesta kartalla

Avoinna:
ma–pe 9–20
la 9–15

Lasten ja nuorten osasto
Informaatikko Pia Rahikainen
Puh. 040 126 9696
pia.rahikainen@kirkkonummi.fi

Ruotsinkieliset lasten- ja nuortenkirjastopalvelut
Kirjastonhoitaja Paula Roselius
Puh. 040 126 9664
paula.roselius@kirkkonummi.fi

Media ja musiikki
Erikoiskirjastonhoitaja Jyrki Valto
Puh. 040 126 9400
jyrki.valto@kirkkonummi.fi

Masalan kirjasto

Sundsbergintie 1
02430 Masala
Puh. 09 2967 2137
Faksi 09 276 7019
masalan.kirjasto@kirkkonummi.fi
Masalan kirjasto kartalla

Avoinna:
ma, ti, to 15–20
ke, pe, la 10–15

Kirjastonjohtaja Anu Tarvainen
Puh. 040 126 9697
anu.tarvainen@kirkkonummi.fi

Veikkolan kirjasto

Allastie 6
02880 Veikkola
Puh. 09 2967 2100
veikkolan.kirjasto@kirkkonummi.fi
Veikkolan kirjasto kartalla

Avoinna:
ma 14–20
ti, to 14–19
ke, pe, la 10–15

Kirjastonjohtaja Saila Jämsen
Puh. 09 2967 2100
saila.jamsen@kirkkonummi.fi

Kirjastoauto Ella

Munkinmäentie 9
02400 Kirkkonummi
Puh. 040 516 4899
kirjastoauto@kirkkonumm.fi

Kirjastoauton pysäkit kartalla
Ehdota pysäkkiä kirjastoautolle

Kirjastoauton aikataulu

Kirjastoauto ja suomenkieliset lastenkirjastopalvelut
Erikoiskirjastonhoitaja Jaana Heimo
Puh. 040 126 9392
jaana.heimo@kirkkonummi.fi

Aukiolot aattojen ja juhlapyhien yhteydessä (pdf)

Hallinto ja hankinta

Munkinmäentie 9
02400 Kirkkonummi
Hallinto ja hankinta kartalla

Kirjastotoimenjohtaja Margareta Kull-Poutanen
Puh. 050 577 4799
margareta.kull-poutanen@kirkkonummi.fi

Toimisto
Puh. 040 126 9399

Hankinta
Osastonjohtaja Maaret Teppo
Puh. 040 126 9394
maaret.teppo@kirkkonummi.fi