Kirjastojen aukiolot ja yhteystiedot

Pääkirjasto

Masalan kirjasto
ja asiamiesposti

Veikkolan kirjasto

Kirjastoauto Ella

Kirkkotori 1 Sundsbergintie 1 Allastie 6 Kirkkotori 1
02400 Kirkkonummi 02430 Masala 02880 Veikkola 02400 Kirkkonummi
Puh. 09 2967 2467 Puh. 09 2967 2137 Puh. 09 2967 2100 Puh. 040 516 4899
Faksi 09 878 6319 Faksi 09 276 7019
kirjasto@kirkkonummi.fi

masalan.kirjasto@kirkkonummi.fi

veikkolan.kirjasto@kirkkonummi.fi

kirjastoauto@kirkkonumm.fi

Pääkirjasto kartalla Masalan kirjasto kartalla Veikkolan kirjasto kartalla Kirjastoauton pysäkit kartalla

Avoinna:

ma–pe 9–20 ma, ti, to 15–20 ma 14–20 Ehdota pysäkkiä 
la 9–15 ke, pe, la 10–15 ti, to 14–19 kirjastoautolle
ke, pe, la 10–15
Kirjastoauton aikataulu

Aukiolot aattojen ja juhlapyhien yhteydessä

Yhteystiedot:

Pääkirjasto

Masalan kirjasto
ja asiamiesposti

Veikkolan kirjasto

Kirjastotoimenjohtaja Kirjastonjohtaja Kirjastonjohtaja
Margareta Kull-Poutanen Anu Tarvainen Saila Jämsen
puh. 050 577 4799 040 126 9697 09 2967 2100
margareta.kull-poutanen@kirkkonummi.fi anu.tarvainen@kirkkonummi.fi saila.jamsen@kirkkonummi.fi
Info ja lainaustoimisto
Laina-aikoja koskevat kyselyt, lainojen uusinta, varattu aineisto
puh. 09 2967 2467
kirjasto@kirkkonummi.fi
Vahtimestari
Porkkala-salin tilavaraukset yms.
puh. 040 126 9395
Kanslia
puh. 040 126 9399
Aikuisten osasto
Osastonjohtaja
Carola Sundström
puh. 040 126 9398
carola.sundstrom@kirkkonummi.fi
Lasten ja nuorten osasto
Informaatikko
Pia Rahikainen
puh. 040 126 9696
pia.rahikainen@kirkkonummi.fi
Kirjastoauto ja suomenkieliset lastenkirjastopalvelut
Erikoiskirjastonhoitaja
Jaana Heimo
puh. 040 126 9392
jaana.heimo@kirkkonummi.fi
Ruotsinkieliset lasten- ja nuortenkirjastopalvelut
Kirjastonhoitaja
Paula Roselius
puh. 040 126 9664
paula.roselius@kirkkonummi.fi
Media ja musiikki
Erikoiskirjastonhoitaja
Jyrki Valto
puh. 040 126 9400
jyrki.valto@kirkkonummi.fi
Hankinta
Osastonjohtaja
Maaret Teppo
puh. 040 126 9394
maaret.teppo@kirkkonummi.fi